Biomagnetizma


BİOMAGNETİZMA

Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi, başlarınızı mesh edip, topuklara kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk hâlinde bulunursanız, yahut biriniz tuvaletten gelirse, yahut da kadınlara dokunmuşsanız ve bu hâllerde su bulamamışsanız temiz toprakla teyemmüm edin de yüzünüzü ve ellerinizi onunla mesh edin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz. (Maide 6. meali)

İnsan vücudunun elektrikle çalışan bir makine olduğunu biliyor muydunuz? Bütün organlarımız beyne kendileriyle ilgili elektrik sinyalleri gönderir ve biyolojik süreç baslar. Örneğin dokunduğunuz tencere sıcaksa, elinizle dokunduğunuz noktadaki sinirler, beyne ilgili sinyalleri iletirler, eliniz yanar fakat yanma ile ilgili duyduğunuz acıyı aslında elinizde değil beyninizde hissedersiniz. Veya gözünüz ile algıladığınız şeyi aslında beyninizde görürsünüz. Veya kulaklarınızla algıladığınız frekansları aslında beyninizde ses olarak duyarsınız. Bütün bunlar organlar tarafından beyne sinirler (biyolojik kablolar) aracılığıyla elektrik sinyaller olarak iletilir. Örneğin kalbin çalışması için beyin kalbe ortalama her 0,9 saniyede bir 3 mikro Volt şiddetinde elektrik verir. Pompa seklindeki kalp, elektriği yediği anda kasılır ve içindeki kanı pompalar, büzülürken de tekrar kanı toplar. Ve bu işlem hayatımız boyunca devam eder. Kalbi duranlara elektro şok uygulamalarının sebebi budur. Kalbin çalışması ayrıca bu kadar basit değildir, bütün organlardan tutun da bütün hücrelere kadar akil almaz bir mühendislik mucizesi islemektedir.

Sinirli, gergin, endişeli, uykulu ve bunun gibi namaz için sakıncalı olan bir çok hâlden herhangi birinde bulunduğunuz zaman elinize bir Voltmetre cihazı alın. Diyotlardan birini sağ, diğerini sol elinizle tutun ve ibreye bakın. İbrenin ortalama 1 ila 7 Volt arasında hareket ettiğini göreceksiniz. Vücudunuzdaki Voltajın gerilim derecesi yani yüksekliği, içinde bulunduğunuz ruh hâlinin gerilim derecesiyle doğru orantılıdır. Yani örneğin ne kadar çok sinirli iseniz biyomagnetizmanizdaki elektrik voltajı o kadar yüksektir. Bazen öyle olur ki yanınızdaki kişiye dokunca onu çarparsınız. Yalnız dikkat edin, bu elektrik durumu bilinç yani ruh hâli ile ilgili bir şey. Namaz kılarken bilincimizin açık ve net olması gerekir. Nasıl, namazdaki uyku hali şeytandan ise (Allah'ın C.C izniyle) bilincimiz net olmalıdır. Yani uykulu, aklınız başka bir konuda, sinirli vs. olmamalısınız. İnsan vücudu o kadar mükemmel bir makinedir ki çalışmak için, değil bir kaç Volt, mikro Voltajlar yeterli olmaktadır. Biz bu mikro voltajları sadece çok gelişmiş teknolojik cihazlarla ölçüyoruz. Fakat üç beş yeni Türk Lirasına işportadan bile alabileceğiniz bir Voltmetre cihazıyla bile vücudumuzda ölçebildiğimiz yüksek Voltajlar ise vücudumuz için çok zararlıdır (stresin etkileri). Bunları vücudumuzdan temizlemeliyiz, yani topraklamalıyız. Bilindiği gibi en iyi topraklayıcı unsurlar su ve adından da anlaşılabileceği gibi topraktır. Suyun toprağa üstün gelen bir özelliği vardır, o da temizleme özelliğidir. Bu yüzden birinci tercih nedenidir. Ayetteki ifadeden anlaşılan “eğer su bulamazsanız temiz bir toprakla teyemmüm edin” emri bu yüzdendir. Aynı ayette geçen “Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz” mealindeki ifadeden de anlaşılacağı gibi Allah (C.C) bizi tertemiz kılmak ister.


(Yapılan bir araştırmaya göre, Afrika'da yasayan yerliler arasında kalp krizinden dolayı ölüm görülmemektedir, çünkü onlar sürekli çıplak ayakla torakta yürürler)

Yanlış bir şey yazdıysam alemlerin Rabb'inden af dilerim. Her şeyi tam olarak bilen O'dur.

Hamza Yardımcıoğlu
2004